Silvergrind WS

Wodorozcieńczalna, syntetyczna ciecz obróbkowa do węglików spiekanych

Silvergrind WS to syntetyczne chłodziwo do obróbki węglików spiekanych. Produkt oparty jest na wysokiej jakości oleju syntetycznym i starannie wyselekcjonowanych dodatkach, które zapewniają bardzo długą żywotność emulsji. Można stosować do obróbki stopów o wysokiej zawartości kobaltu. Zawiera inhibitory kobaltu.

Silvergrind WS zapobiega wypłukiwaniu kobaltu z węglików podczas obróbki. Zapewnia doskonałą widoczność obrabianych elementów. Należy zachować szczególną uwagę przy kontroli stężenia, tak aby nie spadło poniżej 5%. Poniżej minimalnego zalecanego stężenia produkt traci efekt inhibicji kobaltu, co może prowadzić do zwiększenia jego zawartości w emulsji.

Produkt nadaje się do szlifowania węglika wolframu

 

Sporządzanie Emulsji

P.H.PROFIT zaleca używanie automatycznych mieszadeł. Przy sporządzaniu manualnym, należy zawsze roztworzyć koncentrat w wodzie przy ciągłym mieszaniu. Dodawanie wody do koncentratu może spowodować niestabilność emulsji. Należy unikać sporządzania emulsji z zimnym koncentratem oraz z zimną wodą. Prowadzić systematyczne pomiary stężenia emulsji używając kalibrowanego refraktometru. Informacje na temat zakupu urządzeń pomiarowych oraz odpowiedniego ich użycia dostępne w Dziale Technicznym P.H.PROFIT.

Pielęgnacja Chłodziwa

Stężenie emulsji powinno być mierzone dokładnie oraz systemaczynie, jako iż wysokie oraz niskie stężenia wykazują działanie szkodliwe dla zdrowia oraz bezpieczeństwa człowieka. Systematyczne utrzymanie urządzeń w czystości. Wszelkiego rodzaju ciała obce oraz zanieczyszczenia powinny być usunięte. Jest to bardzo ważne z uwagi na rozwój mikroorganizmów w emulsji, jak również z najnowszymi zaleceniami rządowymi oraz profesjonalnymi. Szczegółowe informacje zamieszczono w Karcie Bezpieczeństwa Produktu.

Produkt ten jest jednym z szerokiej gamy produktów. Przy wymaganiu pozostałych informacji tegoż produktu lub innych produktów, prosimy zadzwonić do Działu Technicznego P.H.PROFIT. Powyższe dane nie stanowią specyfikacji techniczej produktu