Silvercut™ AL FF

Konwencjonalna wodorozcieńczalna ciecz obróbkowa do aluminium.

SilvercutTM AL FF to emulgujące chłodziwo bez formaldehydów do obróbki skrawaniem aluminium. Produkt oparty jest na wysokiej jakości olejach mineralnych, syntetycznych dodatkach smarnych i starannie wyselekcjonowanych emulgatorach, stabilizatorach, inhibitorach korozji, które zapewniają długą żywotność emulsji. Specjalne dodatki zapobiegają korozji na obrabianej powierzchni.

SilvercutTM AL FF to uniwersalne chłodziwo do obróbki skrawaniem wszelkich stopów aluminium, również tych stosowanych w lotnictwie. Ponadto może być stosowany do obróbki stali nierdzewnej, stali tytanowej oraz jej stopów. Stosowany jest do wiercenia, toczenia, nacinania, cięcia i szlifowania elementów.

 

Sporządzanie Emulsji

P.H.PROFIT zaleca używanie automatycznych mieszadeł. Przy sporządzaniu manualnym, należy zawsze roztworzyć koncentrat w wodzie przy ciągłym mieszaniu. Dodawanie wody do koncentratu może spowodować niestabilność emulsji. Należy unikać sporządzania emulsji z zimnym koncentratem oraz z zimną wodą. Prowadzić systematyczne pomiary stężenia emulsji używając kalibrowanego refraktometru. Informacje na temat zakupu urządzeń pomiarowych oraz odpowiedniego ich użycia dostępne w Dziale Technicznym P.H.PROFIT.

Pielęgnacja Chłodziwa

Stężenie emulsji powinno być mierzone dokładnie oraz systemaczynie, jako iż wysokie oraz niskie stężenia wykazują działanie szkodliwe dla zdrowia oraz bezpieczeństwa człowieka. Systematyczne utrzymanie urządzeń w czystości. Wszelkiego rodzaju ciała obce oraz zanieczyszczenia powinny być usunięte. Jest to bardzo ważne z uwagi na rozwój mikroorganizmów w emulsji, jak również z najnowszymi zaleceniami rządowymi oraz profesjonalnymi. Szczegółowe informacje zamieszczono w Karcie Bezpieczeństwa Produktu.

Produkt ten jest jednym z szerokiej gamy produktów. Przy wymaganiu pozostałych informacji tegoż produktu lub innych produktów, prosimy zadzwonić do Działu Technicznego P.H.PROFIT. Powyższe dane nie stanowią specyfikacji techniczej produktu