Silvercut™ 5000

Wodorozcieńczalna ciecz obróbkowa o niskiej zawartości oleju

Silvercut 5000 jest półsyntetycznym płynem do obróbki metali o niskiej zawartości oleju. Jego formulacja sprawia że może być stosowany w różnych typach obróbki i jest kompatybilny z większością materiałów. Produkt posiada wyjątkowo niską skłonność do pienienia i może być stosowany w obecności wody twardej jak i miękkiej.
Silvercut 5000 nie zawiera amin drugorzędowych, azotynów i związków chloru. Produkt może być stosowany przy obróbce stopów aluminium, metali kolorowych, metali żelaznych, żeliwa i szkła.

 

Sporządzanie Emulsji

P.H.PROFIT zaleca używanie automatycznych mieszadeł. Przy sporządzaniu manualnym, należy zawsze roztworzyć koncentrat w wodzie przy ciągłym mieszaniu. Dodawanie wody do koncentratu może spowodować niestabilność emulsji. Należy unikać sporządzania emulsji z zimnym koncentratem oraz z zimną wodą. Prowadzić systematyczne pomiary stężenia emulsji używając kalibrowanego refraktometru. Informacje na temat zakupu urządzeń pomiarowych oraz odpowiedniego ich użycia dostępne w Dziale Technicznym P.H.PROFIT.

Pielęgnacja Chłodziwa

Stężenie emulsji powinno być mierzone dokładnie oraz systemaczynie, jako iż wysokie oraz niskie stężenia wykazują działanie szkodliwe dla zdrowia oraz bezpieczeństwa człowieka. Systematyczne utrzymanie urządzeń w czystości. Wszelkiego rodzaju ciała obce oraz zanieczyszczenia powinny być usunięte. Jest to bardzo ważne z uwagi na rozwój mikroorganizmów w emulsji, jak również z najnowszymi zaleceniami rządowymi oraz profesjonalnymi. Szczegółowe informacje zamieszczono w Karcie Bezpieczeństwa Produktu.

Produkt ten jest jednym z szerokiej gamy produktów. Przy wymaganiu pozostałych informacji tegoż produktu lub innych produktów, prosimy zadzwonić do Działu Technicznego P.H.PROFIT. Powyższe dane nie stanowią specyfikacji techniczej produktu