Silvercut™ 42

Emulgujące chłodziwo do obróbki skrawaniem metali

Silvercut 42 jest emulgującym chłodziwem do obróbki skrawaniem metali. Produkt oparty jest na wysokiej jakości olejach mineralnych i starannie wyselekcjonowanych emulgatorach, stabilizatorach, inhibitorach korozji i biocydach, które zapewniają długą żywotność emulsji.

Silvercut 42 jest uniwersalnym chłodziwem do obróbki skrawaniem metali, stosowanym do wiercenia, toczenia, nacinania, cięcia i szlifowania elementów ze stali, stali do nawęglania i ulepszania cieplnego, materiałów odlewniczych, aluminium i stopów miedzi, mosiądzu.

Zastępuje z powodzeniem produkt Mobil Kutwell 42.

 

Sporządzanie Emulsji

P.H.PROFIT zaleca używanie automatycznych mieszadeł. Przy sporządzaniu manualnym, należy zawsze roztworzyć koncentrat w wodzie przy ciągłym mieszaniu. Dodawanie wody do koncentratu może spowodować niestabilność emulsji. Należy unikać sporządzania emulsji z zimnym koncentratem oraz z zimną wodą. Prowadzić systematyczne pomiary stężenia emulsji używając kalibrowanego refraktometru. Informacje na temat zakupu urządzeń pomiarowych oraz odpowiedniego ich użycia dostępne w Dziale Technicznym P.H.PROFIT.

Pielęgnacja Chłodziwa

Stężenie emulsji powinno być mierzone dokładnie oraz systemaczynie, jako iż wysokie oraz niskie stężenia wykazują działanie szkodliwe dla zdrowia oraz bezpieczeństwa człowieka. Systematyczne utrzymanie urządzeń w czystości. Wszelkiego rodzaju ciała obce oraz zanieczyszczenia powinny być usunięte. Jest to bardzo ważne z uwagi na rozwój mikroorganizmów w emulsji, jak również z najnowszymi zaleceniami rządowymi oraz profesjonalnymi. Szczegółowe informacje zamieszczono w Karcie Bezpieczeństwa Produktu.

Produkt ten jest jednym z szerokiej gamy produktów. Przy wymaganiu pozostałych informacji tegoż produktu lub innych produktów, prosimy zadzwonić do Działu Technicznego P.H.PROFIT. Powyższe dane nie stanowią specyfikacji techniczej produktu