Silvercut™ 4000AV

Półsyntetyczna ciecz obróbkowa do obróbki lotniczych stopów aluminium

Silvercut 4000AV jest najwyższej jakości emulgującym, półsyntetycznym chłodziwem o średniej zawartości oleju do obróbki stopów metali stosowanych w przemyśle lotniczym. Produkt oparty jest na wysokiej jakości olejach mineralnych i starannie wyselekcjonowanych emulgatorach, stabilizatorach, inhibitorach korozji i biocydach, które zapewniają długą żywotność emulsji.

Silvercut 4000 AV jest chłodziwem charakteryzującym się doskonałymi parametrami obróbki stopów aluminium serii 2000, 6000 i 7000. Może być również stosowany do obróbki stopów tytanu, stali nierdzewnych, olejoodpornych plastików, włókna węglowego oraz innych metali nieżelaznych.

 

Sporządzanie Emulsji

P.H.PROFIT zaleca używanie automatycznych mieszadeł. Przy sporządzaniu manualnym, należy zawsze roztworzyć koncentrat w wodzie przy ciągłym mieszaniu. Dodawanie wody do koncentratu może spowodować niestabilność emulsji. Należy unikać sporządzania emulsji z zimnym koncentratem oraz z zimną wodą. Prowadzić systematyczne pomiary stężenia emulsji używając kalibrowanego refraktometru. Informacje na temat zakupu urządzeń pomiarowych oraz odpowiedniego ich użycia dostępne w Dziale Technicznym P.H.PROFIT.

Pielęgnacja Chłodziwa

Stężenie emulsji powinno być mierzone dokładnie oraz systemaczynie, jako iż wysokie oraz niskie stężenia wykazują działanie szkodliwe dla zdrowia oraz bezpieczeństwa człowieka. Systematyczne utrzymanie urządzeń w czystości. Wszelkiego rodzaju ciała obce oraz zanieczyszczenia powinny być usunięte. Jest to bardzo ważne z uwagi na rozwój mikroorganizmów w emulsji, jak również z najnowszymi zaleceniami rządowymi oraz profesjonalnymi. Szczegółowe informacje zamieszczono w Karcie Bezpieczeństwa Produktu.

Produkt ten jest jednym z szerokiej gamy produktów. Przy wymaganiu pozostałych informacji tegoż produktu lub innych produktów, prosimy zadzwonić do Działu Technicznego P.H.PROFIT. Powyższe dane nie stanowią specyfikacji techniczej produktu