Silvercut™ 3037

Półsyntetyczna wodorozcieńczalna ciecz obróbkowa o średniej zawartości oleju mineralnego

SilvercutTM 3037 to emulgujące chłodziwo do obróbki skrawaniem metali. Produkt oparty jest na wysokiej jakości olejach mineralnych i starannie wyselekcjonowanych emulgatorach, stabilizatorach, inhibitorach korozji i biocydach, które zapewniają długą żywotność emulsji. 

SilvercutTM 3037 to uniwersalne chłodziwo do obróbki skrawaniem metali, stosowane do wiercenia, toczenia, nacinania, cięcia i szlifowania elementów ze stali, aluminium i stopów miedzi, mosiądzu oraz Inconel i jego stopów. Średnia zawartość oleju mineralnego powoduje że emulsja jest przejrzysta, co ułatwia pracę operatorowi oraz wydłuża jej żywotność.

 

Sporządzanie Emulsji

P.H.PROFIT zaleca używanie automatycznych mieszadeł. Przy sporządzaniu manualnym, należy zawsze roztworzyć koncentrat w wodzie przy ciągłym mieszaniu. Dodawanie wody do koncentratu może spowodować niestabilność emulsji. Należy unikać sporządzania emulsji z zimnym koncentratem oraz z zimną wodą. Prowadzić systematyczne pomiary stężenia emulsji używając kalibrowanego refraktometru. Informacje na temat zakupu urządzeń pomiarowych oraz odpowiedniego ich użycia dostępne w Dziale Technicznym P.H. PROFIT.

Pielęgnacja Chłodziwa

Stężenie emulsji powinno być mierzone dokładnie oraz systemaczynie, jako iż wysokie oraz niskie stężenia wykazują działanie szkodliwe dla zdrowia oraz bezpieczeństwa człowieka. Systematyczne utrzymanie urządzeń w czystości. Wszelkiego rodzaju ciała obce oraz zanieczyszczenia powinny być usunięte. Jest to bardzo ważne z uwagi na rozwój mikroorganizmów w emulsji, jak również z najnowszymi zaleceniami rządowymi oraz profesjonalnymi. Szczegółowe informacje zamieszczono w Karcie Bezpieczeństwa Produktu.

Produkt ten jest jednym z szerokiej gamy produktów. Przy wymaganiu pozostałych informacji tegoż produktu lub innych produktów, prosimy zadzwonić do Działu Technicznego P.H.PROFIT. Powyższe dane nie stanowią specyfikacji techniczej produktu