Cimtech M26

Zastosowanie:

Cimtech M26 jest łagodnym syntetycznym chłodziwem do zastosowania przy średnio ciężkiej obróbce maszynowej i szlifowaniu. Można go stosować do metali żelaznych (oprócz żeliwa), stopów niklu i tytanu.

Właściwości i zalety:

Cimtech M26 jest jasnym i przejrzystym chłodziwem zalecanym do średnio ciężkich operacji obróbki metali. Nie pieni się, zapewnia niski poziom mgły i doskonałe własności chłodzące. Cimtech M26 zapewnia wysoką zmywalność, ponadto dzięki jego stosowaniu koła szlifierskie nie zaklejają się i posiadają otwartą powierzchnię.

Cimtech M26 zapewnia dobre własności smarne, jest ekonomiczny dzięki możliwości pracy przy niskich stężeniach i posiada bardzo długi czas pracy w układzie. Zapewnia także doskonałą czystość obrabianych powierzchni i wysoką zdolność usuwania obcych olejów.

Cimtech M26 nie zawiera siarki, chloru, formaldehydu i jest łagodny oraz bezpieczny. Nie zawiera boru, dzięki czemu zwiększa odporność zbiorników na tworzenie osadów i zmniejsza szkodliwość przepracowanej emulsji.

Uważnie dobrane składniki zapewniają emulsji długi czas pracy. Do obróbki aluminium i ciężkich operacji skrawania i szlifowania zaleca sie użycie Cimtech A31 lub CImtech A31F. Więcej szczegółów w kartach informacji technicznej wspomnianych produktów.

Właściwości fizykochemiczne:

Wygląd: żółta ciecz
Zapach: łagodny
Gęstość: 1,045 kg/dm3
pH (koncentrat): 10,3
pH (robocze): 9,0

Sposób użycia:

Roztwór Cimtech M26 można z łatwością rozcienczyć. Wystarczy jedynie wlać go do wody w zalecanej ilości i wymieszać. Do automatycznego mieszania zaleca się stosowanie mieszalnika Cimcool Mix Master. Typowa temperatura wody użytej do wytworzenia emulsji powinna wynosić 5-25oC.

Zalecane stężenia początkowe:

Szlifowanie i obróbka średnio ciężka 5.0%

Tabela doboru dysz mieszalnika Mix Master:

Kolor Brąz Pomar. Zielony Źółto-brąz. Nieb. Biały Czerw. Beżowy Czarny
Stężenie 1.8 2.2 2.6 3.9 4.7 5.5 7.6 14

25

Mix Master S: Zakres stężeń** może być łatwo regulowany pokrętłem z zaznaczoną skalą.

**Stężenie może się zmieniać w zależności od lokalnych warunków. Zawsze zaleca się sprawdzić stężenie refraktometrem lub za pomocą "TA Kit".

Badanie stężenia:

Do badania stężenia należy użyć jednej z metod podanych poniżej lub odpowiednich procedur laboratoryjnych dostepnych u lokalnego dostawcy.

Współczynnik refraktometru 2.7

W przypadku użycia refraktometru uzyskany odczyt pomnożony prze 2.7 jest miarodajny tylko w przypadku świeżej mieszaniny.

Cimcool TA Kit Użycie 2 ml. roztworu *: następna strzykawka
% 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Odczyt 0.80 0.62 0.47 0.32 0.15 *.99 *.83 *.67 *.51 *.35

Przewóz i magazynowanie:

Chronić przed zamarznięciem i bezpośrednim słońcem. 
Przechowywać w temperaturze od +5oC do 35 oC.

Opakowania:

5, 25, 200, 1000 litrów.

Karta charakterystyki:

Karta charakterystyki zawiera szczegółowe dane na temat zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska, informacje z karty charakterystyki powinny być brane pod uwagę przez osoby posiadające styczność z produktem lub przewożące je.