Cimstar 4845

Opis:

Cimstar 4845 jest mieszalnym z wodą koncentratem, do średnio ciężkich i ciężkich obróbek skrawaniem. Cimstar 4845 może być stosowany w pojedynczych maszynach i centralnych systemach.

Zastosowanie:

Uniwersalny: do metali żelaznych i nieżelaznych. Zalecany do wszystkich średnio-ciężkich obróbek skrawania metali i szlifowania. Początkowa twardość wody: 7.5-15dH. Zakres stężenia: 4-8%.

Właściwości i zalety:

  • Uniwersalny produkt: odpowiedni do szerokiego zakresu materiałów i obróbek.
  • Utrzymuje otwarte tarcze szlifierskie.
  • Dobre własności antykorozyjne. Starannie dobrane składniki zapewniają długą żywotność chłodziwa.
  • Czysty, łagodny produkt, niskomgielny i przyjemny w użyciu.
  • Znakomita charakterystyka sedymentacyjna.

Sposób użycia:

Cimstar 4845 można z łatwością rozcieńczyć, zaleca się dodawanie koncentratu do wody. Do automatycznego mieszania zaleca się stosowanie mieszalnika Cimcool Mix Master S. Typowa temperatura wody użytej do wytworzenia emulsji powinna wynosić 5-25oC.

Mix Master S:

Stężenie może być łatwo uzyskane poprzez ustawienie regulatora na pożądaną wartość. 
Stężenie może się zmieniać w zależności od warunków lokalnych, dlatego należy zawsze sprawdzać je za pomocą refraktometru.
Współczynnik refraktometru 2.5
W przypadku użycia refraktometru uzyskany odczyt pomnożony przez 2.5 jest miarodajny tylko w przypadku świeżej mieszaniny.

Przewóz i magazynowanie:

Chronić przed mrozem, bezpośrednim nasłonecznieniem i magazynować w temperaturze 5-30oC.

Opakowanie:

200 i 1000 litrów

Karta charakterystyki zawiera szczegółowe dane na temat zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska, informacje z karty charakterystyki powinny być brane pod uwagę przez osoby posiadające styczność z produktem lub przewożące je.